1. májový běh louny

Název

Popis

Louny (lus) Báječné sportovní dopoledne prožili atleti na hřišti Základní školy Prokopa Holého v Lounech. První ročník běžeckého závodu Májový běh v Lounech tam uspořádal Atletický klub fungující při škole. Závodníci na trať vyběhli v jedenácti dětských kategoriích a jedné dospělé, celkem se jich o medailové posty utkalo osmdesát pět. Závodů se zúčastnil také maskot Atletiky pro děti – zajíc Atík. Místní děti jeho návštěvu vyhrály v jarní dopisovací soutěži webu atletiky pro děti. Děti z něj byly nadšené, zvláště když se zapojil do závodění.
První ročník závodů proběhl za krásného slunečného prvomájového počasí, výborného počasí i skvělé nálady. Před zahájením závodů se děti mohly roztrénovat na atletické sadě, kterou klub obdržel od Ústeckého kraje a Českého atletického svazu jako předčasný dárek k loňským Vánocům. Děti se na ní rozcvičily při přeskakování překážek či házení umělohmotných oštěpů. První se na start připravily děti ročníku 2009 a mladší, které zdolaly padesátimetrovou trať a nejrychlejší byl Tomáš Laurich z pořádajícího klubu. V kategorii Broučků, kluci narozeni 2008 a 2007 byl na sto metrů nejrychlejší Adama Ježek z Klášterce, mezi dívkami – Beruškami byla v cíli první Sára Dolejšová z Prahy. Z mimipřípravky, dětí ve věku osm a devět let na dvěstěmetrové trati nejrychleji běželi Adam Šíp a Adéla Markvartová. Do cíle třistametrové trati přípravky první doběhli David Šimánek a Eliška Zahrádková, čtyřistametrovou trať mezi mladšími žáky vyhráli Michal Jindrák a Martkéta Malá z AK Louny. Atleti Lukáš Peremský a Barbora Sailerová z lounského klubu získali první místa ve své kategorii starších žáků na trati dlouhé 400 metrů.
V kategorii dospělých se na tříkilometrovou trať postavili společně muži i ženy. Vítězem se stal s časem 10:03 Karel Kaliba, mezi ženami Lucie Svobodová (11:37), oba z AK Most.

Májový běh v Lounech proběhl bez jakýchkoliv problémů, všichni si ho užili a vydatně závodníkům spolu s Atíkem fandili. „Poděkování patří všem, kteří pomohli, jste jedničky,“ vzkazuje Jan Hřích, trenér AK Louny s tím, že druhý ročník závodů se uskuteční za rok 1. 5. 2015. Lounský atletický klub v posledních týdnech přivezl řadu úspěchů z běžeckých závodů. Ze čtvrtečních domácích závodů mají mladí běžci čtyři zlaté (T. Laurich, M. Malá, L. Peremský a B. Sailerová) a osm stříbrných pozic(L.Laurich, J. Lávicová, A. Dienelt, P. Jošková, J. Hřích, P. Helebrantová, V. Vávra a J. Pelcman) . Pět zlatých, jedno stříbro, jeden bronz a dvě čtvrtá místa z Nového Strašecí, z Veltrus dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové a čtyři čtvrtá místa. Na Běhu Krušnohořím atleti získali jednu stříbrnou a jednu bronzovou příčku, a také dvě místa čtvrtá, v běhu do schodů v Roudnici získali lounští běžci čtyři první, pět druhých a jedno třetí místo. Skvěle tak reprezentují svůj klub i město Louny.