2019 07 06 Soutěž - Daměnice BNL

Název

Popis

– V sobotu 6. července 2019 se v Daměnicích konalo třetí kolo soutěže v požárních útocích jedenáctého ročníku Benešovské hasičské ligy a současně i osmý ročník soutěže o Pohár SDH Daměnice, a to znamená, že se soutěžilo na dvě hadice B ve všech kategoriích.
Soutěže se zúčastnilo 14 družstev žen a 25 družstev mužů. Bylo zde také vidět závodníky nejen z Benešovska, ale i z jiných okresů. Protože všechny kategorie soutěžily na dvě hadice B, byla startovní listina smíšená, výsledné pořadí se však počítalo zvlášť pro muže, pro ženy a kategorii PS 12.
Chmelenští hasiči v loňském roce prolomili dlouholetou smůlu, kdy se před tím v Daměnicích moc nedařilo. V roce 2013 byli diskvalifikováni za přešlap u terčů, v roce 2014 zase nemohl jeden proudař trefit terč, to znamenalo propad hluboko ve výsledném pořadí, v roce 2015 byly problémy s roztažením hadic a pro Chmelnou to bylo předposlední místo, v roce 2016 bylo družstvo diskvalifikováno za dvakrát ulitý start a nedařilo se ani v roce 2017, kdy při útoku nastala několikavteřinová prodleva na spojování savic a tím pádem i na zpomalení celého útoku. Výsledný čas byl tehdy 18:53 vteřiny a stačil na 13. místo. V roce 2018 se konečně povedlo zaběhnout ve výborném čase 15:96 vteřiny, což bylo pro sbor zatím osobním rekordem na úzké hadice a 2 B. Čas byl sice vynikající, ale dařilo se tehdy i ostatním týmům a v mužské kategorii si chmelenští domů odváželi 12 místo.
V tomto roce se útok také povedl. Po odstartování všichni naplno zabrali a do útoku dali všechno. Vše sedlo a povedlo se zaběhnout za 15:97 vteřiny, o setinu hůře než loni. Chmelenské družstvo mělo ve své sestavě i jednu dívčí posilu, Báru na „béčkách“ a v početné konkurenci i nad silnějšími stroji dokázalo vybojovat celkově 10. místo.
Po soutěži v Daměnicích se trochu zamíchalo pořadí průběžného hodnocení. Po dvou soutěžích vedli kategorii mužů suverénně borci ze Špony Chářovice. Bohužel i mistr tesař se někdy utne a z Daměnic odjížděli bez bodů. Naopak svou formu potvrdily Tomice, které po vítězství přebraly roli lídra tabulky. Před Šponu se dostaly o jeden bod i Drahňovice. Nezaostávají ani čtvrté Daměnice. Za nimi je ale 13-ti bodová mezera, za kterou následuje Ctiboř, Malovice, Chmelná a Chářovice B. Do nejlepší desítky se po úspěšné letošní první účasti probojoval i Skrýchov a Jesenice.
V kategorii žen se utvořily skupinky týmů s rovností bodů. Holky z Radošovic dorovnaly vedoucí Malovice, za nimi následují s další rovností bodů Martomice a Daměnice. Nezaostávají ani holky z Makova, kterým na třetí místo chybí jeden bod. Za nimi následují hned tři týmy s rovností bodů - Chlum, Louňovice a Šebířov. První desítku uzavírají Ratměřice a Dalovy.
Na této soutěži v Daměnicích chmelenští muži obsadili v celkovém pořadí 10. místo a v hodnocení seriálu Benešovské hasičské ligy získali 6 bodů. Dohromady se 6 body z Drahňovic a 7 body z Křivsoudova má SDH Chmelná muži 19 bodů a v průběžném pořadí Benešovské ligy 7. místo z 28 družstev.