2019_05_12 - TJ Sokol Horka nad Moravou x Velká Bystřice (STŽ)

Název

Popis

12.5.2019 TJ Sokol Horka nad Moravou – Házená Velká Bystřice 28:37 (10:19)

Dalším utkáním pokračovala liga Olomouckého kraje, kdy jsme měli na domácím hřišti přivítat našeho souseda z tabulky, tým Házené Velké Bystřice. Soupeři jsme chtěli oplatit porážku z jeho půdy z podzimní části, ale …. možná i prostředím, kdy jsme museli přesunout z důvodu nepřízně počasí utkání do haly DHK Zory Olomouc nám utkání vůbec nesedlo. Všichni hráči až na jednu světlou výjimku (Franta Dvořák) hráli jako by byli vyměnění. Od úvodního hvizdu rozhodčích nikdo nedodržoval základní principy házené a to se odrazilo i na průběžném skóre, které soupeř neustále navyšoval. Poločasový stav 10:19 ve prospěch soupeře, byl více jak výstižný a kopíroval předvedenou hru obou družstev. Dostat za poločas 19 branek je jasný políček, že naše obrana byla děravá jak cedník, útok nemasný, neslaný. Nedá se hráčům upřít snaha, ale bez dodržování základních pravidel i sebevětší snaha je bezvýznamná. Ve druhém poločase jsme výsledkově srovnali se soupeřem krok, ale herně jsme nepředvedli ani 50% toho co umíme a to byl zásadní rozdíl, který stanovil konečné skóre 28:37 ve prospěch soupeře. V jarní části to byl druhý nejhorší výkon, který kluci předvedli a o to víc mrzí, že kluci umí hrát mnohem líp, ale tyto utkání si prohrávají vlastní nezodpovědností.

Sestava a branky: Dvořák František 10/1, Jenš Viktor 5, Kratochvíl Matěj 5, Moťka Matyáš 3, Zgabaj Matěj 2, Halouzka Jakub 2, Pisano Renato 1, Hrachovina Richard 0, brankář: Lép Jiří 0.