2019_01_19 - Turnaj starších žáků (STŽ)

Název

Popis

19. 1. 2019 TJ Sokol Horka nad Moravou (turnaj)
Jediný zimní turnaj jsme pořádali v sobotu v házenkářské hale DHK Zora Olomouc. Turnaje se zúčastnila výkonnostně vyrovnaná družstva z celé Moravy. Turnaj sliboval kvalitní a vyrovnaná utkání, což se potvrzovalo od prvního do posledního utkání. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, kde se utkaly každý s každým. Následovalo utkání o konečné umístění vždy družstev, která se umístila na stejné pozici ve skupině. Hrací doba byla 1x 20 minut.
Naše družstvo se postupně utkalo s týmem Žeravic, kdy do tohoto utkání jsme vstoupili laxně a soupeř se okamžitě ujal vedení 0:3. V 5. minutě následoval taktický time-out, po kterém hráči zpřesnili obranu a zakončení v útoku, což vedlo k našemu nejvýraznějšímu vítězství 10:4. Soupeř nám vsítil za 15 minut prakticky 1 branku, což bylo klíčové pro konečný výsledek.
Druhé utkání jsme sehráli proti budoucímu vícemistrovi turnaje, týmu Rožnova pod Radhoštěm. Utkání pro nás mělo hořko příchuť, neboť řadou nepřesných výroků rozhodčích byla ovlivněna první 10-minutovka. K tomu se připojila naše odvěká neschopnost proměňovat ložené šance a díky tomu si soupeř udržoval mírný náskok. Na druhou stranu lze utkání hodnotit jako naše nejlepší na tomto turnaji a v podstatě i v letošním roce. Nechybělo mu nasazení, bojovnost a velká chuť dotáhnout utkání do vítězného konce. Soupeři jsme bohužel podlehli 9:11. Po této porážce jsme se museli otřepat a nastoupit do posledního utkání ve skupině proti družstvu HK Ivančice. Zde z naší strany utkání bylo již nekoncentrované, plné technických chyb a opět neproměňování šancí. Jen díky tomu jsme soupeři nebyli schopni odskočit v konečném součtu na více jak 2 branky. Ve skupině jsme obsadili 2. místo a mohli jsme se připravovat na boj o celkové třetí místo s družstvem Uh. Hradiště, které také obsadilo 2. místo ve skupině „B“. Zde se už projevovala naše fyzická a mentální únava. Kluci sice chtěli odehrát kvalitní utkání, ale fyzických a psychických sil ubývalo. Utkání nakonec zaslouženě dotáhlo do vítězného konce družstvo soupeře v poměru 10:14.