II. zručský štafetový maraton, 7 týmů, tenisové kurty a okolí, 8/2015

Název

Popis

II. zručský štafetový maraton je minulostí, vítězství si odnesl tým Vlašimské gazely, ,,domácí“ celek Veselejší zopakoval loňské čtvrté místo
Druhý v pořadí skončil Addition Team Pavla Antoše, za které nastoupila Ludmila Formanová. Třetí se ztrátou 3.17 doběhl SDH Zruč nad Sázavou.
Zruč nad Sázavou - II. zručský štafetový maratón by Suunto se uskutečnil v sobotu 15. srpna 2015 od 15 hodin na tenisových dvorcích TJ Jiskra. Vzhledem k opravě můstku přes potok u garáží se změnila trasu závodu – běželo se z tenisu, ulicí Dvouletky, za zahrádkami, pod tenisem a přes smyčku na dětském hřišti zpět do prostoru startu a cíle. Letošní maratón byl nejenom finančně podporován Městem Zruč nad Sázavou, ale věcné ceny nejlepším běžcům věnovala firma Amer Sports CZ, zastupujicí mimo jiné i finskou značku SUUNTO, výrobce sportovních hodinek.
Hlavní závod sedmičlenných smíšených družstev odstartoval za účasti 7 kompletních družstev přesně v 15 hodin. První „sprinterský“ kilometr sice vyhráli stolní tenisté SKC, ale od druhého km již závodu zcela jasně vládly Vlašimské Gazely. I pořadí na dalších místech se brzy ustálilo, 2. místo patřilo většinu závodu ADDITION týmu Pavla Antoše, ve kterém se představila i bývalá mistryně světa v běhu na 800 m a mnohonásobná reprezentantka sympatická Ludmila Formanová. Na třetím místě strávili závod loňští vítězové SDH Zruč na Sázavou, čtvrtí byli opět Veselejší Martina Kadlece, páté místo získali při své premiéře stolní tenisté SKC, vedení Františkem Heroutem, 6. místo obsadil Bílý tým Miloše Otavy a Keňani Lukáše Gabka sice hlídali jenom sedmou pozici, ale svůj loňský čas zlepšili o téměř 9 minut. V doprovodných bězích se představilo celkem 19 dětí. Pro příští III. ročník plánují organizátoři drobné změny – přemístit trať maratónu do Zámeckého parku, zatraktivnit doprovodný program, podstatně zlepšit ozvučení a zavést elektronickou časomíru – plánovaný termín – sobota 27. srpna 2016, start opět v 15 hodin.